Február utolsó hetében két év után újból megrendezésre került a KOMM7, melynek megszervezésére másodéves kommunikáció és médiatudomány szakos hallgatókat kértek fel. A Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet koncepciója, hogy az elkövetkezendőkben rendszeres időközönként kerüljön sor erre a programra. A rendezvény célja az volt, hogy találkozhassunk a mindennapi életből ismert szakemberekkel, így adva lehetőséget a hallgatóknak, hogy a kommunikációs területet többféle aspektusból megismerhessék.
Ennek kapcsán a választás az alábbi témákra esett: a televíziózás jövője (Jakupcsek Gabriella, Kepes András), televíziós viták a politikai kampányokban (Alföldi Zoltán, Nagy András), a társadalmi szervek szerepvállalása a civil szférában (Geszti Péter, Novák Péter), digitalizáció, műsordömping égen-földön (Fenyves Tamás, Szűcs László).
Az első nap elég borúsan indult, mivel a moderátorunk kórházban kötött ki, de szerencsére meg tudtuk oldani a helyettesítést, majd az aznapi vendégeink kicsit pesszimisták voltak a médiában elhelyezkedni kívánó komm szakos hallgatók jövőjét illetően. Mindketten hangsúlyozták az internet, mint egyre jelentősebb médium szerepét, ill., hogy azok számára akik a közeljövőben fognak diplomázni és tapasztalattal még nem rendelkeznek, fontos, hogy minél sokoldalúbbá és elsősorban tájékozottabbá váljanak, valamint egyetemi éveik során éljenek azokkal a lehetőségekkel, amikkel gyakorlati tapasztalatokat tudnak szerezni. Kepes András azt hozta fel példának, hogy fontos, hogy a diákok, az egyes pozícióhoz kapcsolódó összes részfolyamatokat ismerjék, például egy riporter esetében nem árt a vágás technikáival is tisztában lenni.
A keddi nap témája a közelgő választások miatt is aktuális volt, valamint azért is, mert azon hallgatók, akik a közéleti kommunikáció szakirányt kívánják választani, közvetlenül a szakembereknek tehették fel kérdéseiket. A kerekasztal-beszélgetés során szó esett a politikai kampányokban a televíziós viták esetenkénti túlszabályozottságáról. Vendégeink hangsúlyozták, hogy az internet a kampányok során egyre inkább előtérbe kerül, csökkentve a televízió szerepét.
A szerdai program teltházas volt, úgy gondolom talán inkább az előadók, mintsem a téma miatt. Geszti Péter beszélt az ARC kiállításról, a Nemzeti Vágtáról és a Médiaunióról. Mindketten kiemelték, hogy Magyarországon sajnos kevesen tagjai valamilyen civil szervezetnek. Novák Péter kérdésére, miszerint a jelenlévők közül tag-e valaki, csak páran jelentkeztek a teljesen megtelt teremből, de újabb kérdésére, miszerint hányan csatlakoznának már minden kéz a magasban volt. Úgy gondolom az előadás lényege ebben ragadható meg, mert sikerült felhívniuk a figyelmet a téma fontosságára, melyre az előadáson részt vevők nyitottabbak lettek, és talán élnek a lehetőséggel, hogy később akár egy civil szervezet tagjaivá váljanak.
Fenyves Tamás és Szűcs László a 2012-től megvalósuló digitalizációról beszéltek, valamint arról, hogy valószínűleg egyre több tematikus csatorna fog megjelenni
A Közgazdászban (ez egy papíralapú újság; a netes verzió pedig halott - ezért a cikkhez nem tudtam linket csatolni - a szerk.) megjelent egy negatív kritika a KOMM7-tel kapcsolatban. A cikk alapján az a meglátásom, hogy a szerző csupán egy napon vett részt, és ez alapján vont le következtetéseket az egész hétre vonatkozóan. A keddi napon a moderátorunk szakmailag felkészült volt és a beszélgetést is megfelelően levezényelte.
Nekem az a meglátásom, hogy érdekes programokat sikerült szervezni neves előadókkal a KOMM7 minden napjára. Remélem valóban hagyományt tudunk teremteni, és nem csak két évente, de minden évben megrendezésre fog kerülni ez a program.
Utolsó kommentek