Sebastian Volker:
@tartóstej: Erről most pont nem olvastam semmit, és igen, de a különbség a saját nemű és ellenkező... (2010.04.14. 23:36)Meleg férfiak szerepe a szappanoperákban
tartóstej:
érdekes cikk, soha nem gondoltam volna, hogy a Szex és New Yorknak bármilyen köze lehet az animéhe... (2010.04.14. 18:17)Meleg férfiak szerepe a szappanoperákban
Sebastian Volker:
@Kontárblog: Köszönjük, gyúrunk rá ;)
A blogdizájnnal már eddig is sokat szenvedtünk, a probléma s... (2010.04.11. 03:05)Köszöntő
Kontárblog:
Nagyon tetszik ez az elemzés, érdekes szempontú és alapos! ügyes! (2010.04.10. 10:17)Az iWiW-hiba
Kontárblog:
Sziasztok, sok sikert kívánok, és lelkesedést, lendületet!
Még nem hallottam rólatok, de jó, hogy ... (2010.04.10. 10:08)Köszöntő
Pár bejegyzéssel korábban olvashattatok már a blogunkon magyar filmvilággal kapcsolatos rendezvényről, a New Faces!-ről. Aki pedig egy kicsit is érdeklődik a magyar filmek iránt az tudja, hogy minden évben rendeznek Filmszemlét a magyar alkotóknak, ahol megmérettethetik alkotásaikat. Viszont arról már csak kevesen tudnak, hogy idén augusztusban 17. alkalommal rendezik meg az Országos Diákfilmszemlét.
Hogy mi is ez az egész?
Be kell vallani ez a filmszemle több dologban is különbözik más filmszemléktől. Tavaly egyáltalán nem volt előzsűri, idő limit és korhatár. Az idei fesztiválra teljes egészében csak a korhatár nélküliség maradt meg, ennek okai Iványi Zsófia cikkében olvashatóak. Röviden csak annyit, hogy tavaly gyakran megesett, hogy egy-két alkotás túl hosszúra sikeredett.
Szóval e probléma orvoslására hozták idén azt a szabályt, hogy a 20 percnél hosszabb filmek előzsűrizésen esnek át.
Azonban nem hiszem, hogy azt kéne mondanunk, hogy ezzel a rendelkezéssel a rendezvény szervezői gátat szabnának a „szárnyukat bontogató fiatalok alkotó kreativitásának”.
Itt meg szeretném jegyezni, hogy nem csak általános iskolások által, amatőr technikával készített filmek láthatóak a Szemlén! Mint azt Csernák Ákos blog beszámolóiban olvashatjuk, voltak profi technikával, igényesen elkészített filmek is! Szóval nem általánosíthatunk, hogy a fiatal, kezdő filmesek által készített filmek mind rosszak!
És hogy miért is írok erről az egészről?
Nem, nem csak azért mert rajongója vagyok „a nézhetetlen, kereskedelmi tévék sémáit követő, a lézerkardos hadviselés, vagy épp a keleti harcművészet világába sajátos színvonalon kalauzoló filmek”-nek, hanem én is szeretnék nevezni egy filmet a következő Diákfilmszemlére fiatal filmes kategóriában pár barátommal. A célom nem feltétlenül a győzelem. Hanem, hogy a filmemet lássa egy szakmai zsűri, és elmondja róla a véleményét. Ugyanis itt minden este, a zsűri szóban elmondja észrevételeit az alkotóknak és hasznos (nem csak szakmai) tanácsokkal látja el őket.
Utolsó kommentek